ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

HABERLER / DUYURULAR
Haz
23
NAZİLLİ SAĞLIK HİZMETLERİ MYO PERSONELİ İFTAR YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ  
Haz
6
YÜKSEKOKULUMUZ MEZUNLARINI COŞKUYLA UĞURLADI   Üniversitemiz Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni 27 Mayıs 2016 tarihinde İsabeyli Doğa Koleji’nde gerçekleşti.   Törene, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı, Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekanı Prof. Dr. Etem Karakaya, Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Merve İrem Yapıcı, Yüksekokul Müdürleri, akademik ve idari personel ile mezun öğrencilerin aileleri katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Nazilli İİBF Folklor Topluluğu’nun gösterisi büyük ilgiyle izlendi. Okul Birincisi Evde Hasta Bakımı Programı Öğrencisi Hafize Pınar mezun öğrenciler adına yaptığı konuşmada “İki yıl süren eğitim hayatımız bugün mezun olmakla tamamlanıyor, bu süreçte başta ailelerimiz olmak üzere desteğini her daim hissettiğimiz hocalarımıza ve okulumuzun idari personeline teşekkür ediyoruz.” dedi. Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Merve İrem Yapıcı, mezun öğrencileri kutlayarak ileriki yaşamlarında başarılar diledi. Yrd. Doç. Dr. Yapıcı’nın ardından konuşmasını yapan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı, mezun öğrencilerimizi tebrik ederek ailelerine “ Öğrencilerimiz donanımlı olarak mezun oluyorlar, iş bulma konusunda zorlamayın; zamanla hak ettikleri yerlere geleceklerdir.” dedi. Dereceye giren öğrencilere plaket takdim edilmesinin ardından tören, mezun öğrencilere diploma verilmesi ve meslek andının okunması ile devam etti. Geleneksel kep atmayla program son buldu.   Tören sonundaki canlı müzikle mezun öğrenciler doyasıya eğlendi. RESİM GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN.  
May
12
"LÖSEV" İLİK NAKLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI   11Mayıs 2016 Çarşamba günü Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu  Sosyal Sorumluluk Sınıfının düzenlediği ve LÖSEV İzmir Bölge Temsilcisi' nin katıldığı "İlik Nakli Bilgilendirme Toplantısı" Yüksekokul Öğrencileri ve Personeli tarafından ilgiyle karşılandı. LÖSEV İzmir Bölge Temsilcisi' nin gerçekleştirdiği ve LÖSEV hakkında bilgiler verdiği sunumun ardından kendisine Yüksekokulumuz tarafından çiçek tatdim edildi.   GALERİ İÇİN TIKLAYIN  
Nis
6
KANSERSİZ YAŞAMDAN... KANSERSİZ YAŞLANMAYA...   Nazilli Sağlık Hizmetleri MYO Sosyal Sorumluluk dersi öğrencilerinin öncülüğünde 1-7 Nisan Kanser Haftası nedeniyle düzenlenen programda okulumuz öğrencileri ve personeline  sık görülen kanser türleri hakkında Nazilli KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi) tarafından  bilgilendirmede bulunuldu. Yüksekokulumuz tarafından Nazilli KETEM ile yapılan işbirliği sayesinde KETEM’ de görevli Ebe Öznur AKDAĞ ve Ebe Elif TERZİ kanser taramasının, hiçbir şikâyeti olmayan sağlıklı bireylerce de yapılmasının önemli olduğunu, erken tanıyla çok kişinin kanserden kurtulabileceğini ifade ettiler. Kadınlarda ölüm nedenlerinin başında meme kanserinin geldiği vurgulanarak erken dönemde tespit edildiği durumlarda meme kanserinin iyileşme şansının yüzde 98 olduğu belirtildi. Yaklaşık 2 saat süren etkinliğimizde KETEM’ in erken teşhis prensibiyle yola çıkılarak meme, serviks (rahim ağzı) ve kolorektal kanserler ile ilgili tarama programları yürüttüğü ülkemizde KETEM’lerde tarama kapsamında yürütülen hizmetlerin tamamının ücretsiz olduğu ve 30 -65 yaş arası smear alımı ve 50-69 yaş arası mamografi çekim hizmetleri verildiği hatırlatılarak broşürler dağıtıldı.   GALERİ İÇİN TIKLAYIN  
Nis
6
MASUM GÜLÜŞLER SAĞLIKLI NESİLLER   Nazilli Sağlık Hizmetleri MYO Sosyal Sorumluluk dersi öğrencileri Sümer Anaokulu’ndaki minik öğrencilere diş fırçası ve diş macunu dağıtarak diş ve ağız sağlığının önemi hakkında bilgilendirmede bulundular. Sosyal Sorumluluk öğrencileri diş fırçalama alışkanlığının ne kadar erken dönemde başlarsa diş sağlığının korunmasına ve sağlıklı nesiller yetiştirilmesine katkı sağlayacağına vurguda bulundular. Minik öğrencilerle birlikte doğru diş fırçalamanın nasıl yapılması gerektiği hakkında animasyon videolar izleyerek onlarla oyunlar oynadılar. Sosyal Sorumluluk Dersi öğrencileri aynı zamanda kendi çocukluk dönemlerinin oyunlarını Anaokulu öğrencilerine öğreterek onlarla sohbet edip kaliteli bir gün geçirdiler.   GALERİ İÇİN TIKLAYIN  
Üniversite Haber Merkezi
22
06
Rektörümüz Geleneksel ADÜ İftar Yemeğinde personelimiz ve ailelerini ağırladı Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, ilki geçtiğimiz Ramazan Ayında düzenlenen ‘Geleneksel ADÜ Personel İftarında’ personelimiz ve ailelerini ağırladı. 22 Haziran 2016 tarihinde Tralleis Meydanı’nda düzenlenen iftar, bu yıl da geniş katılımla gerçekleşti.
21
06
ADÜ ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ İLK BİLİM ÇOCUKLARINI KABUL ETTİ Üniversitemiz tarafından projelendirilen ‘Adnan Menderes Üniversitesi Çocuk Üniversitesi Yaz Okulu’ programının 20 Haziran 2016 tarihindeki ilk dönemi başladı. Miniklerin keyifli zaman geçirdikleri yaz okulu, 1 Temmuz 2016 tarihine kadar devam edecek.
23
06
YÖK, YAZ DÖNEMİ TOPLANTILARININ İLKİ ÜNİVERSİTEMİZDE GERÇEKLEŞTİ Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı tarafından farklı bölgelerdeki üniversitelerde, yükseköğretime dair konuların ele alındığı YÖK Yaz Dönemi Toplantıları’nın ilki, 23 Haziran 2016 tarihinde Üniversitemiz ev sahipliğinde Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleşti.
23
06
İlk Mezun Moğol Öğrencimiz Rektörümüzü Ziyaret Etti Her geçen gün sayıları artan uluslararası öğrencilerimiz Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) ailesinin birer ferdi olarak mezun oluyor. Moğolistan’dan 2012 yılında ülkemize gelerek Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde öğrenim görüp bugün de diplomasını alan Yerkyejan Sağidolda Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’ı makamında ziyaret etti.