ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

HABERLER / DUYURULAR
Nis
30
DÜŞLE, GERÇEK OLSUN PROJESİNİN TRT HABER EKRANLARINDA YER ALAN HABERİ VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN  
Nis
10
GÖRSEM YENİDEN DOĞMUŞ GİBİ OLACAĞIM ‘Düşle ve Gerçek Olsun’ projesi kapsamında Nazilli’nin Bekirler Mahallesi’ne giden öğrenciler, tarım ilacı nedeniyle görme yetisini kaybeden Nuri Tütüncüoğlu’nu (74), ziyaret etti. Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Nazilli Sağlık Meslek Yüksek Okulu (MYO) öğrencilerinin geliştirdiği ‘Düşle ve Gerçek Olsun’ projesi kapsamında Nazilli’nin mahallelerini gezen öğrenciler, bu hafta Bekirler Mahallesi’ne gitti. Öğrenciler ve projede görevli Özel Kalem Müdürü Müzehher Günyol, üç yıl önce üzüm ağacı için kullanılan ‘Göktaş’ı’ ilacından dolayı görme yetisini kaybeden Nuri Tütüncüoğlu’nu ziyaret etti. ”GÖRSEM YENİDEN DOĞMUŞ GİBİ OLACAĞIM” İlaçtan zarar gören Tütüncüğlu, tedavi için önce Nazilli Devlet Hastanesini ardından İzmir’deki özel hastanelerin kapısını çaldığını fakat maddi durumu el vermediği için tedavi olamadığını belirtti. Günyol’un, “En büyük düşün ne” sorusuna “En çok istediğim şey görmek, görsem yeniden doğmuş gibi olacağım” cevabı veren Tütüncüoğlu’na, Günyol, elinden gelen desteği vereceklerini söz verdi.  
Nis
6
BASINDA "DÜŞLE, GERÇEK OLSUN" PROJEMİZ SES GETİRMEYE DEVAM EDİYOR Nazilli'de üniversiteli gençlerden örnek proje Nazilli ilçesinde üniversite öğrencilerince başlatılan "Düşle, gerçek olsun" projesi kapsamında yaşlı ve engellilerin hayalleri gerçeğe dönüştürülüyor. Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından şubat ayında başlatılan projeyle, bugüne kadar 32 mahalle gezilerek 115 engelli ve 1582 yaşlının evi ziyaret edildi. Öğrenciler, ilk ziyaretlerinde hayallerini sordukları kişilerin evlerine yeniden giderek isteklerini gerçekleştiriyor. Hayatında hiç doğum günü kutlamayan Esenköy Mahallesi'ndeki spastik engelli Sevim Otuzbir'e sürpriz yaparak evinde pasta kesen öğrenciler, engelli vatandaşa çeşitli hediyeler verdi, şarkı söyledi. Anne Gülşen Otuzbir, çok duygulandığını belirterek projenin anlamlı olduğunu ifade etti. Nazilli Sağlık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Çağrı Köroğlu, proje kapsamında bir gencin daha hayalini gerçekleştirdiklerini belirterek, "Engelli vatandaşlarımızın, yaşlılarımızın yapmak isteyip de yapamadıkları işleri gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Herhangi bir akademik kaygımız yok, amacımız sadece bir Allah rızası almak, bu yola bunun için çıktık." dedi. Köroğlu, özellikle yaşlı vatandaşların, Ankara'ya giderek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşme istediğinde bulunduğunu dile getirdi. Öğrencilerden Mısırlı Mohammed Gamal ise hedeflerinin, projeyi uluslararası alana yaymak olduğunu kaydederek, "Bu projeye katıldığım için çok mutluyum. Bana saadet veriyor. Kendi ülkemde yapamadığım bir şey. Mahsun kalpleri mutlu etmemiz, bizi daha çok mutlu ediyor." diye konuştu. "Son arzumuz Cumhurbaşkanıyla görüşmek" Öte yandan, projeye destek veren Aymelek Derneği de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek isteyen bazı yaşlıların taleplerini, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan'a iletti. Yaşlılarla birlikte Bircan'ı makamında ziyaret eden Dernek Başkanı Yurdagül Altınbaş, öğrencilerin ziyaret ettiği yaşlıların bir çoğunun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı görmek istediklerini kendilerine ilettiklerini söyledi. Talepleri aldığını ve gerekeni yapacağını ifade eden Bircan da "Buraya gelen tüm yaşlılarımız, Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşmek istiyor. Ölmeden önce Cumhurbaşkanımızı görmek istediklerini belirttiler. İnşallah biz de gerekeni yapmaya çalışacağız." dedi. Vatandaşlardan 93 yaşındaki Mehmet Yusuf Yeşilyurt ise "Ölmeden önce sayın cumhurbaşkanımızla kavuşmak, görüşmek istiyorum. O benim vatanıma milletime yardım ediyor." diye konuştu. 73 yaşındaki Medine Küçük de Türkiye'nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde kalkındığını vurgulayarak son arzusunun Erdoğan'la görüşmek olduğunu kaydetti.    
Mar
29
"DÜŞLE, GERÇEK OLSUN" PROJESİ tvDEN EKRANLARINDA VİDEO İÇİN TIKLAYIN...  
Mar
22
Nazilli Sağlık Hizmetleri MYO Yaşlılar Haftası'nda Farkını Ortaya Koydu Nazilli Sağlık Hizmetleri MYO Yaşlılar Haftası'nda Farkını Ortaya Koydu             İki aydan beri yürüttüğü “Düşle, Gerçek Olsun” adlı Sosyal Sorumluk Projesi ile dikkatleri üzerine çeken Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri, akademik ve idari personeliyle birlikte, Yaşlılar Haftası etkinlikleri kapsamında çiçeklerini ve hediyelerini de alarak Nevruz Bayramına rastlayan güzel bir günde Horsunlu Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti. Aymelek Derneği ile birlikte yürüttüğü proje kapsamında 20 köyde bine yakın evdeki yaşlı ve engelliyi ziyaret eden ve onların hayallerini gerçekleştiren, Mayıs ayı sonuna kadar 45 köyü daha ziyaret edecek olan Nazilli Sağlık Hizmetleri MYO bu ziyareti ile farkını ortaya koydu. 21 Mart 2018'de bünyesinde bulunan Yaşlı Bakımı ve Evde Hasta Bakımı programları ile Aydın ili ve çevresinde önemli bir yeri olan Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, gerçekleştirdiği anlamlı ziyaretle bir kez daha değerli büyüklerini memnun etti. Verdiği akademik eğitim, yürüttüğü kapsamlı sosyal sorumluluk projeleri, hassasiyetle yönettikleri staj süreçleri ile her zaman bakıma muhtaç insanların ve yaşlılarımızın yanında olan Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, bu ziyaretinde de farkını ortaya koydu. Evde Hasta Bakımı öğrencisi Sümeyye Elgay' ın gitarına ve söylediği şarkılara eşlik eden huzurevi sakinleri canlı müzik eşliğinde dans etti, öğrencilerimizle bol bol sohbet etti ve anılarını tazeledi. Akademik personel ve öğrenciler odaları tek tek gezerek huzurevi sakinlerine getirdikleri çiçek ve hediyeleri takdim ederken yemekhanede de pastayla kutlama yaptılar. Horsunlu Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi kurum çalışanlarının da desteği ile son derece keyifli ve verimli bir şekilde geçen ziyaret; hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile son buldu. FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN tIKLAYIN...