ETKİNLİKLER Galeri ADÜ Sümer Kampüsü’nde Ağaç Dikme Şenliği (Şubat 2012)

ADÜ Sümer Kampüsü’nde Ağaç Dikme Şenliği (Şubat 2012)

20.02.2012

ADÜ Sümer Kampüsü’nde Ağaç Dikme Bayramı

 

Nazilli MYO tarafından 20.02.2012 Pazartesi günü saat 13:30’da Yüksekokul Müdürü  Doç. Dr. Ertuğrul ACARTÜRK’ün katılımıyla ağaç dikme bayramı gerçekleştirildi.

Sümer Kampüsü alanına 100 adet fıstık çamı fidanının dikildiği etkinliğe yüksekokul Müdürü, Müdür yardımcıları,  öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

 

Etkinlik kapsamında fırtınadan devrilen veya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan alınan izinler çerçevesinde kesilen fıstık  çamı ağaçlarının yerine ortalama 2-4 metre boylarında yetişmiş fıstık çamı fidanları dikildi. Kampus alanına 500 adet fıstık çamı fidanının dikilmesi hedeflenmektedir.

 

Kuraklık nedenlerinden birisinin orman kaynaklarındaki azalma olduğu dikkate alındığında söz konusu etkinlik sadece Sümer Kampüsü için değil genel olarak ülkemizin kuraklıkla mücadelesine anlamlı bir katkı özelliği taşıyor.Öğrencilerin çevre duyarlılıklarının gelişmesi, sosyal problemleri sahiplenerek bunların çözümü için çalışmaları, etkinliğin anlamını bir kat daha artırıyor.

 

Nazilli’nin en yeşil yoğun alanlarından birisi olan, heybetli ağaçlarıyla hayranlık uyandıran Sümer Kampusu, öğrencilerinin armağan ettiği ağaçlarla daha da güzelleşeceğe benziyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Okunma Sayısı : 2566 Son Okunma : 4.10.2015 09:45

ADÜ Sümer Kampüsü’nde Ağaç Dikme Şenliği (Şubat 2012)/Nazilli Meslek Yüksekokulu/Adnan Menderes Üniversitesi