ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Köşk Meslek Yüksekokulu

Üniversite Haber Merkezi
26
08
Aydınlı Esnaflardan Üniversitemize Teşekkür Ziyareti Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Üniversite ile iş yapan Aydınlı esnafı 26 Ağustos 2016 tarihinde makamında ağırladı. Geçmişte Esnaf-ADÜ arasında özellikle ödemeler konusunda yaşanılan sıkıntıların yeni dönemde ortadan kalktığı için ziyarette bulunan esnaflar, Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’a, İktisadi İşletme Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Baran’a ve İktisadi İşletme Müdürü Cumali Yiğit adına Genel Sekreter V. Yrd. Doç. Dr. Mustafa Aslan’a teşekkür plaketi verdi.
23
08
Üniversitemizin ‘25. Yıl Özel Logosunu’ Aydın Halkı Seçti Çeyrek asır önce kurularak bu yıl 25. Kuruluş Yıldönümünü kutlamaya hazırlanan Üniversitemiz, yarışmayla belirlenen 4 logodan birini Aydın halkının da desteğiyle “25. Yıl Özel Logosu” olarak seçti. Yarışmada yaklaşık 10 bin Aydınlı stantlarda ve internet üzerinden online olarak oy kullandı.
26
08
İlk Kulaç Projesinin Eğitimleri Kuşadası ve Didim’de Gerçekleşti Üniversitemiz tarafından hazırlanan ve Güney Ege Kalkınma Ajansı'nın (GEKA) desteklediği 'İlk Kulaç' projesinin eğitimleri, 83 katılımcı ile 15-18 Ağustos 2016 tarihleri arasında Kuşadası ve Didim’de gerçekleşti.
26
08
Aydın’da İlk Defa Kryoablasyon Tedavisi Üniversitemizde Uygulandı Üniversitemiz Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mahmut Akpek, Aydın’da ilk defa Atrial Fibrilasyon hastalarına Kryoablasyon tedavisini uygulamanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Yeni teknikle ritim bozuklukları başarıyla tedavi edilebileceği gibi hastaların hayat kalitesi artacak ve inme riski minimize edilecek.