ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu

BİZDEN HABERLER
Şub
13
KARACASU KAYMAKAMI YÜKSEKOKULUMUZU ZİYARET ETTİ Göreve yeni başlayan Karacasu Kaymakamı Sayın Güher Sinem BÜYÜKNALÇACI Yüksekokulumuza ziyarette bulundu. Yüksekokul Müdürümüz Yrd.Doç.Dr. Bilge DOĞANLI, Müdür Yardımcısı Öğr.Gör. Ufuk ÖREN okulumuzu gezdirerek yapılan ürünler hakkında bilgi verdiler.  
Şub
14
BUHARKENT MYO"DAN OKULUMUZA ZİYARET Buharkent Meslek Yüksekokulunun, Meslek Yüksekokulları arası yapılabilirlikleri arttırma görüşmeleri kapsamında gerçekleştirilen ziyarete Buharkent MYO Müdürü Doç.Dr. Mesut KIRMACI ile birlikte Buharkent MYO Öğretim Elemanları katıldı. Yapılan bu ziyarette Yüksekokul Müdürümüz Yrd.Doç.Dr. Bilge DOĞANLI, Müdür Yardımcımız Öğr.Gör. Ufuk ÖREN, Öğretim Görevlilerimiz Servet AKAR, Kadir ERTÜRK,  Halil İbrahim ÇAKIR ve Okt. Banu BERBER BABALIK yüksekokulumuzdaki yaşayan galeride bulunan eserler hakkında bilgi verdiler. Yaşayan galeri gezisinin ardından eserlerin üretim yeri olan atölyelerimize gidilerek burada çalışmaların üretim aşamaları hakkında bilgi verildi. Ardından Yüksekokul Müdürümüz Yrd.Doç.Dr. Bilge DOĞANLI"nın odasında gerçekleşen görüşme ve değerlendirmelerle ziyaret son buldu.  
Eki
6
ORYANTASYON PROGRAMI KARACASU MEMNUNE İNCİ MYO ORYANTASYON PROGRAMI DÜZENLEDİ                   Adnan Menderes Üniversitesi Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu  6 Ekim 2016 tarihinde oryantasyon programı düzenledi. Üniversite hayatına yeni başlayan öğrencilerin ve akademik personelin katıldığı toplantının açılış konuşmasını Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bilge Doğanlı yaptı. Öncelikle 15 Temmuz şehitleri saygı ve rahmetle anıldı, ardından öğrencilere akademik eğitim hayatıyla ve okulla ilgili bilgiler aktaran Müdür Doğanlı, Karacasu MYO'nun bugüne değin hayata geçirdiği projeleri de öğrencilerle paylaştı. Temiz, Yeşil ve Dumansız Kampüs sloganıyla yola çıkan Karacasu MYO'nun  bugün Türkiye'deki en temiz kampüslerden biri olduğunu vurgulayan Doğanlı, bunun sürdürülebilirliği için öğrencilerden destek beklediklerini ifade etti.  Yaşayan bir sanat galerisine de sahip olduklarının altını çizen Yrd. Doç. Dr. Bilge Doğanlı, bu galerideki eserlerin giderek artacağını belirtti. Doğanlı, teknik programda eğitim alan öğrencilerin atölyelerde teorik bilgiyi kullanarak üretim yapabilme şansı bulduklarını, bu anlamda okulun yeterli teknik donanıma sahip olduğunu da sözlerine ekledi.  Müdür Doğanlı, sosyal programlarda okuyan öğrencilerin de Meslek Yüksekokulu bünyesinde düzenlenen çeşitli etkinlilerle aldıkları eğitimi sahada kullanma fırsatı yakaladığını belirtti. Yrd. Doç. Dr. Bilge Doğanlı, öğrencileri için başarılı bir öğretim hayatı dilediğini ve kaliteli bir ön lisans eğitimi için yönetim olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını belirtirken öğrencilerden de kendi paylarına düşeni yapmalarını rica etti.              Katılımın oldukça yoğun olduğu oryantasyon programında öğrencilere, üniversite, güvenlik, ders geçme notu, sınavlar, uyulacak kurallar, fiziki koşullar, halk eğitim kursları, dikey geçiş imkanları, barınma koşulları, ulaşım gibi konularda bilgiler verildi. Toplantı öğrencilerden gelen soruların yanıtlanmasıyla son buldu.