ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu

BİZDEN HABERLER
May
4
Karikatür Yarışması Üniversitemiz Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Dr. Hüseyin Önlem Ersöz’ün karikatürü, Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü ve Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği’nin (GESAM) ortaklaşa düzenlediği Karikatür ve Afiş yarışmasında sergilenmeye değer görüldü. GESAM, 30. Kuruluş yılı etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği yarışmada, fikri hak ihlallerine dikkat çekmeyi ve toplumda görsel bilinç sağlayacak karikatür ve afiş kazandırmayı amaçlıyor. “Emeğe Saygı” teması ile düzenlenen yarışmaya Türkiye ve diğer ülkelerden yaklaşık 160 eser katıldı. Daha önce de yarışmalara katılan ve ödül kazanan Öğr. Gör.Ersöz’ün eseri 160 eser arasında 17. sırada sergilenecek. Sergi, Ankara’dan sonra  Antalya, Konya, Giresun ve Çankırı'da sanatseverlerle buluşacak.     
May
4
Kan Bağışı Adnan Menderes Üniversitesi Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu ailesi 3-4 Mayıs 2016 tarihlerinde Yüksekokul'da düzenlenen kan bağışı kampanyasına katıldı. Kızılay kan toplama aracının Karacasu'daki son durağı olan Yüksekokul, iki gün boyunca kampanyaya yoğun ilgi gösterdi.  Öğrencileri, idari, akademik ve yardımcı personeli ile birilikte kampanyaya katılan Yüksekokul yaklaşık 80 ünite kan bağışında bulundu. Katılımdan oldukça memnun kaldıklarını belirten Kızılay görevlisi, ADÜ'nün kan bağışında bu bölgede birinci sırada olduğunu, ADÜ'nün tüm fertleriyle kan bağışında oldukça hasas ve bilinçli davrandığını ifade etti.        
Üniversite Haber Merkezi
04
05
Çifte Şampiyon Rektörümüzü Makamında Ziyaret Etti Marmaris’te 18-20 Mart 2016 tarihleri arasında düzenlenen Üniversitelerarası Kickboks Türkiye Şampiyonası ve 18-24 Nisan 2016 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Üniversitelerarası Muay Thai Türkiye Şampiyonalarının her ikisinde de ‘Türkiye Şampiyonu’ unvanını kazanan Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü 1. sınıf öğrencisi Sedat Demir, Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’ı 3 Mayıs 2016 tarihinde makamında ziyaret etti.
03
05
Promosyon İhalesinde Rekor Kırıldı, Kişi Başı 3000 TL Üniversitemiz personelinin maaşlarını alacağı bankanın belirlendiği ve promosyon için bankaların kıyasıya yarıştığı ‘Banka Promosyon İhalesi’ 3 Mayıs 2016 tarihinde Üniversitemiz Senato Salonunda gerçekleşti. Üniversitemiz web sayfası üzerinden canlı olarak yayınlanan ihale 3000 TL ile Vakıfbank’ta kaldı.
05
05
Üniversitemiz ile FHWS Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimiyle İşbirliği Konuları Görüşüldü Erasmus Programı kapsamında görevlendirilen Üniversitemiz Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Arş. Gör. Ali Emre Dingil, Almanya’da Devlet Üniversitesi olan Würzburg-Schweinfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (FHWS) Basın ve Halkla İlişkiler Birimini 25-26 Nisan 2016 tarihlerinde ziyaret ederek çalışmalarda bulundu.
04
05
ADÜ'lü öğrenciler miniklere moral oldu… Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencileri 28 Nisan 2016 tarihinde, ‘Sosyal Sorumluluk Projesi’ kapsamında Aydın Devlet Hastanesinde Lösemili çocuklara eğlence düzenledi. Proje ekibi ve gönüllülerden oluşan 11 kişilik öğrenci grubu, Devlet Hastanesinde yatan lösemi hastası 6 çocuğu ziyaret ederek, birlikte eğlenip miniklere moral oldular.