ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Didim Meslek Yüksekokulu

Duyurular/Haberler
Nis
21
Didim MYO'da ''2016 Yılında Türk Turizmi'' Sempozyumu Düzenlendi Turizm Haftası kapsamında düzenlenen "2016 yılında Türk Turizmi" konulu sempozyum, 15 Nisan 2016 tarihinde Didim Meslek Yüksekokulu Sosyal Tesisleri Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Düzenlenen sempozyuma, Didim Kaymakamı İskender Yönden, İlçe Garnizon Komutanı Yarbay Çetin Gülseven, Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gürkan Kabakçı, DİTAB Başkanı Sevinç Karataş, Turizm Derneği Başkanı Ercüment Alkaner, TÜRSAB Didim Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Tayyar Cengiz, akademisyenler, turizmciler, kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğrenciler katıldı.   Sempozyumda, Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Özgür Elgün, Öğretim Görevlileri Deniz Çağlar ve Lora Lipova tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisinin ardından açılış konuşmalarına geçildi. Didim Kaymakamı İskender Yönden, yaptığı konuşmada, Didim’in iklim koşullarının, tarihi ören yerlerinin, denizinin güzelliğinin kendileri tarafından bilindiğini, fakat önemli olanın bu güzellikleri herkesin bilmesini sağlamak olduğunu söyledi. Tanıtımın bu noktada önemini vurgulayan Yönden, turizmin en önemli oluşumlardan birisinin üniversite olduğunu sözlerine ekledi. Üniversitemiz Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Osman Eralp Çolakoğlu’nun oturum başkanlığını yaptığı sempozyumda Turizm Fakültesi’nden Doç. Dr. Osman Nuri Özdoğan,  bölgemizdeki savaşın biran önce bitmesini ve turizm sektörünün geçmişteki parlak günlerine dönmesini diledi.   Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Senem Yazıcı, turizmde geleceğin internette olduğunu, Z kuşağı diye tabir edilen yeni neslin özellikle turizmcilerden beklentisinin internet ağırlıklı çözümler olacağını belirtti. Bodrum İssis Otel Genel Müdürü Melih Alemdar, krizin çözümünün devlet teşvikleri ve sağlam bütçe hazırlamaktan geçtiğine vurgu yaptığı konuşmasında, devletin özellikle işgücüne yönelik teşviklerinin büyük avantajlar sağladığını ve kuruluşların sağlam bütçeler oluşturarak krizi atlatabileceklerini belirtti. Alemdar, işletmelerin doğrudan müşterilerin yararlanabileceği indirimler yaparak doluluk oranlarını artırabileceklerini söyledi.   Sempozyuma Üniversitemiz Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gültekin Şimşek, Kuşadası Ephesia Otel Genel Müdürü Rıza Esen, Didim Aurum Otel Genel Müdürü Murat Sak, Didim Turizm Derneği Başkanı Ercüment Alkaner ve TÜRSAB Didim Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Tayyar Cengiz de konuşmacı olarak katıldı. Sempozyumun kapanış bölümünde, Didim MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Tuğrul Ayyıldız tarafından, sempozyuma katkılarından dolayı konuşmacılara teşekkür belgesi verildi.             
Nis
5
Yüksekokulumuzda Kariyer Günleri Düzenlendi Yüksekokulumuzda 15 Şubat - 04 Nisan 2016 tarihleri arasında ‘’Kariyer Günleri’’ düzenlendi. Kariyer Günlerine her yıl olduğu gibi yine Didim, Bodrum, Antalya ve Kuşadası’nda bulunan turizm sektörünün en prestijli otelleri katıldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik süresince Caresse a Luxury Collection Resort & Spa Bodrum, Hapimag Sea Gareden Resort Bodrum, Mandarin Oriental Bodrum, Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum, Aurum Spa & Beach Resort Didim, Hilton Bodrum Türkbükü Resort & Spa, Voyabe Hotel Bodrum, Voyage Belek Golf & Spa, Jumeirah Bodrum Palace, Rixos Premium Bodrum, Titanic Beach Resort Hotel  Bodrum, CLC Kuşadası Gold & Spa Resort Hotel, Apollonium Spa Beach Resort Akbük,  Avantgarde Collection, Turkish Do & Co yetkilileri  ile Turizm sektörüne istihdam sağlayan Turizm İK İş İlanları, Eleman ve Kariyer Portalı yetkilileri katıldı. Adü Didim Sosyal Tesisleri Konferans Salonunda gerçekleşen etkinlikte, otel yetkilileri öğrencilere sunum yaptıktan sonra 1’nci sınıf öğrencileriyle staj, mezun aşamasındaki öğrencilerle ise iş görüşmesi yaptılar. Aşçılık, Turizm ve Seyahat Hizmetleri ile Turizm ve Otel İşletmeciliği programlarının bulunduğu okulumuzda  bu yıl 445 öğrenci staj yapacak.         
Mar
29
Öğrencilerimiz Fethiye'den Madalya İle Döndüler Fethiye Şef Mavi Profesyonel Aşçılar Derneği tarafından 18-19 Mart 2016 tarihlerinde düzenlenen Şef Mavi Ulusal Yemek Yarışması’nda Yüksekokulumuz Aşçılık Programı öğrencileri madalya ile döndü. Üniversite Ekip kategorisinde İrem Tuna, Fatmanur Demirci ve Ayşenur Arslan gümüş madalya, Ata Koral, Can Algan, Uğur Kamer, Müslüm Akıncı, Muhammed Yasin İlhan ve Ali Türkmen bronz madalya aldı. Bireysel yarışmalarda ise, Olcay Yücel altın madalya alırken, Nejdet Oğuz, Oğuz Ünlüova, Atakan Kaçak ve Safa Kuşgöz gümüş madalyanın sahibi oldular.    
Üniversite Haber Merkezi
29
04
Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, Can Ailesinin Sofrasına Konuk oldu Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, üniversitede gerçekleştirdiği incelemeler sırasında rast geldiği Can ailesi ile birlikte sohbet etti. Muğla’dan tedavi için Uygulama ve Araştırma Hastanemize sevk edilen anneleri Mehila Can’ın durumu hakkında da bilgi alan Rektörümüz Prof. Dr. Bircan, hastanede yatan hastalarımızın ADÜ Ailesi için hastadan çok misafir olduğunu ifade ederek yapabilecekleri bir şey olup olmadığını sordu.
29
04
Genç Liderler Topluluğu 90’larda Çocuk Olmayı Hatırlattı Üniversitemiz Genç Liderler Topluluğu eski zamanlara duyulan özlemi gidermek için “90’lar Sokak Oyunları “ etkinliğini 29 Nisan 2016 tarihinde Üniversitemiz Tralleis Meydanı’nda gerçekleştirdi.
29
04
Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, Üniversitemiz Folklor Topluluğunu Çalışmalarında Ziyaret Etti Üniversitemiz Halk Oyunları Topluluğu çalışmalarını gerçekleştirdiği Tralleis Meydanı’nda Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’ı ağırladı. Kampüs alanında gerçekleştirdiği incelemeler sırasında, çalışmaları izleyerek öğrencilerle sohbet eden Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, öğrencilere başarılar diledi.
29
04
Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği İvme Kazanıyor Aydın ili Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği’ni (KÜSİ) hızlandırmak amacıyla yapılan çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında 2 toplantı yapıldı. İlk toplantıda strateji eylem planı ve AR – GE reform paketi gibi konular görüşülürken ikinci toplantıda ise Üniversite – Sanayi işbirliği tartışıldı.