ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Didim Meslek Yüksekokulu

Duyurular/Haberler
Ara
9
Erken Kayıt Yenileme Duyurusu Ayrıntılı bilgi için OBİS sayfanızı kontrol ediniz.  
Kas
7
Didim MYO Mezun Şeflerini Konuk Etti Üniversitemiz Didim Meslek Yüksekokulundan mezun, halen Turkish Do&Co’da Executive Sous Chef olarak görev yapan Mehmet Taş, Sedat Balkan ve Yaşayan Mutfak’ın kurucusu Executive Chef Hüseyin Bölük, 3 Kasım 2016 tarihinde yüksekokullarında bir sunum gerçekleştirdi. Didim Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte Hüseyin Bölük, Mutfakların örgüt yapısı hakkında bilgiler vererek, öğrencilerden gelen soruları yanıtladı. Daha sonra mezun öğrencilerinden Sedat Balkan bir sunum yaparak öğrencilerle tecrübelerini paylaştı. Balkan, öğrencilere “Coğrafyamızda yetişen ürünlere sahip çıkarak kendi mutfak terminolojimizi üretmemiz gerekiyor. Yabancı hayranlığından kaçınmamız ve Türk yemeklerine Türkçe isimlerini kullanmaktan utanmamalıyız. Fransız mutfağı bu yönüyle ön plana çıkmaktadır.’’ dedi. Son olarak kürsüye gelen Mehmet Taş da Türk mutfağında yöresel otların önemine değinerek, üreticilere de büyük görevler düştüğünün altını çizdi. Taş, Aşçılık bölümü öğrencilerine hitaben, “Öncelikle Türk mutfağını öğrenin. Meyhane pilavının yapılışını öğrenmeden risotto yemeğini öğrenmenin bir anlamı yok!’’ diyerek tavsiyelerde bulundu. Konferans sonunda, Didim Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Okt. Metin Polat tarafından katılımcılara teşekkür belgesi verildi.         
Eki
25
Didim MYO Öğrencilerine Profesyonel İçecek Eğitimi Verildi Üniversitemiz Didim Meslek Yüksekokulunda, 19 Ekim 2016 tarihinde Profesyonel İçecek Eğitimi konulu bir konferans verildi.    İçecek firması yetkilisi Mehmet Emin Türkat,  Marka eğitmeni Erhan Çamaş, Marka eğitmeni Gürkan Gümüş ve Bodrum Mandarin Oriental İçecek Müdürü Volkan İbil tarafından verilen eğitim, Didim Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik süresince çeşitli içeceklerin tarihsel geçmişi hakkında sunum yapılırken,  kokteyl hazırlanmasının aşamaları hakkında da uygulamalı bilgiler verildi. Etkinlik, Didim Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Okt. Metin Polat ve Öğr Gör. Dr. Osman Çulha tarafından eğitmenlere teşekkür belgesi verilmesiyle son buldu.              
Eki
7
E Devlet Sisteminden Öğrenci Belgesi Alınması Öğrenci İşlerine gitmeye gerek kalmadan, E-Devlet sistemine girerek Öğrenci Belgesi alabilirsiniz. Aldığınız belgeyi herhangi bir makama onaylatma zorunluluğu yoktur. E-Devlet Sisteminden Öğrenci Belgesi Nasıl Alınır? E-Devlet sistemine www.turkiye.gov.tr adresinden TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptığınızda Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın verdiği hizmetlere https://www.turkiye.gov.tr/yok-ogrenci-belgesi-sorgulama  adresinden ulaşarak "Öğrenci Belgesi Sorgulama" işlemini seçerek belgenizi oluşturabiliyorsunuz.  
May
16
9. Dönem Mezunlarımızı Verdik Üniversitemiz Didim Meslek Yüksekokulu 9. Dönem Mezuniyet Töreni, 13 Mayıs 2016 günü Didim Yerleşkesinde gerçekleşti. Törene, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Törün Özer, Didim Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Tuğrul Ayyıldız, Didim Garnizon Komutanı Çetin Gülseven, akademik ve idari personel ile mezun öğrenciler ve aileleri katıldı. Sayı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Didim Mahir Özgür Damar İlkokulu Halk oyunları ekipleri yöresel oyunlarını ile başlayan tören, protokol konuşmalarıyla devam etti. Kürsüye gelen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Törün Özer, öğrencilere seslenerek ‘’Hamdınız, şimdi ise olgunlaştınız. Artık hayatla mücadele şimdi başlıyor. Bundan sonra mesleğinizi icra edeceksiniz. Kırılgan bir sektörde görev alacaksınız. Bundan sonra sizleri daha iyi yerlerde görmek bizleri de memnun edecek. Bundan sonraki yaşamlarınızda başarılar diliyorum.” dedi. Ardından konuşan Didim MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Tuğrul Ayyıldız, Didim Meslek Yüksekokulunun 9. dönem mezunlarını verdiğini belirterek “2005 yılında eğitim yolculuğuna başlayan ve turizme binlerce mezun veren okulumuz 11. yılında yine mezunlarını veriyor. Bu süreçte emeği en fazla olan ve bu gururu yaşayan velilerimize seslenmek istiyoruz. Yüzlerinde gurur, kalplerinde sevgisi olan ailelerimize teşekkür ediyoruz. Gururla çocuklarımızı size teslim ediyoruz. Bugün emeğinizi aldığınız gün; haklı gururu yaşamanın zamanıdır.” dedi. Tören, dereceye giren öğrencilere ödül ve plaket verilmesi ve ardından kep atma ile sona erdi.        Haber&Fotoğraf:Birol Aydın