ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Bozdoğan Meslek Yüksekokulu

HABERLER / DUYURULAR
Haz
16
TEK DERS SINAVI BAŞVURU VE SINAV TARİHLERİ Tek Ders Sınavına girecek öğrencilerin 27 Haziran 2016 - 1 Temmuz 2016 tarihleri arasında başvurularını aşağıda yer alan dilekçeyle yapabilirler. Tek Ders Sınavı 11 Temmuz 2016 Pazartesi Günü Saat 14:00' da yapılacaktır.  
Haz
10
Yüksekokulumuz 8. Mezunlarını Uğurladı... Bozdoğan Meslek Yüksekokulu 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Törenini Büyük Bir Sevinçle Kutladı Bozdoğan Meslek Yüksekokulu 10’uncu yılında, Rasim Menteşe Vakfı Konukevi’nin bahçesinde 16 Mayıs 2016 Tarihinde düzenlenen 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı mezuniyet töreninde, 8’inci mezunlarını uğurladı. Törene, Adnan Menderes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Tunca, Onur Konuğu Rasim Menteşe Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Menteşe, Bozdoğan Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki, , Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergun Ömer Göksoy, Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hayrettin  Çetin,   İlçe Emniyet Amiri Vekili Başkomiser Eşref Acar, ADÜ Veteriner Fakültesi öğretim üyeleri, Yüksekokul Müdür vekilleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenci aileleri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Bozdoğan Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nuran Aysul konuşmalarında, “Edindiğiniz teorik bilgileri deneyime çevirerek, gelişmeye, yeni beceriler kazanmaya açık bireyler olarak kendinizi yetiştirmenizi temenni ediyorum”  diyerek mezun öğrencileri kutladı ve bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi. Bilginin ve hatalardan ders almanın önemli olduğunun altını çizen Adnan Menderes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr.  Recai Tunca “Temennimiz mezunlarımızın sadece bir mesleğe yerleşmesi değil aynı zamanda o mesleği layığıyla yapma yetisine de sahip bireyler olarak gerçek dünyaya açılmalarıdır” diyerek sağlık ve mutluluk dilekleriyle mezunları kutladı. 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında Laborant ve Veteriner Sağlık Programı Öğrencisi Kazım Alkan Meslek Yüksekokulu birincisi olurken;  Laborant ve Veteriner Sağlık Programı Öğrencisi Sinem Çiğdem Taşdelen Yüksekokul ikincisi; Laborant ve Veteriner Sağlık Programı Öğrencisi Ali Ahmet Çolak Yüksekokul üçüncüsü olarak teşekkür belgesi ve çeşitli ödüller almaya hak kazandılar. Törende, dereceye giren öğrencilere teşekkür belgesi ve hediyeleri verildikten sonra, tüm öğrencilere mezuniyet belgeleri dağıtıldı. Mezun olan öğrenciler keplerini fırlatarak mezun olmanın sevincini yaşadılar. Tören sonrasında misafirlere Rasim Menteşe Vakfı Konukevi’nde hazırlanan çörek, pide ve lokma ikram edildi. İkramlar sonrasında öğrenciler müzik eşliğinde keyifli bir kutlama ile töreni sonlandırdılar.    
107001 - Tanımlı Değil!
Üniversite Haber Merkezi
22
06
Rektörümüz Geleneksel ADÜ İftar Yemeğinde personelimiz ve ailelerini ağırladı Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, ilki geçtiğimiz Ramazan Ayında düzenlenen ‘Geleneksel ADÜ Personel İftarında’ personelimiz ve ailelerini ağırladı. 22 Haziran 2016 tarihinde Tralleis Meydanı’nda düzenlenen iftar, bu yıl da geniş katılımla gerçekleşti.
21
06
ADÜ ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ İLK BİLİM ÇOCUKLARINI KABUL ETTİ Üniversitemiz tarafından projelendirilen ‘Adnan Menderes Üniversitesi Çocuk Üniversitesi Yaz Okulu’ programının 20 Haziran 2016 tarihindeki ilk dönemi başladı. Miniklerin keyifli zaman geçirdikleri yaz okulu, 1 Temmuz 2016 tarihine kadar devam edecek.
23
06
YÖK, YAZ DÖNEMİ TOPLANTILARININ İLKİ ÜNİVERSİTEMİZDE GERÇEKLEŞTİ Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı tarafından farklı bölgelerdeki üniversitelerde, yükseköğretime dair konuların ele alındığı YÖK Yaz Dönemi Toplantıları’nın ilki, 23 Haziran 2016 tarihinde Üniversitemiz ev sahipliğinde Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleşti.
23
06
İlk Mezun Moğol Öğrencimiz Rektörümüzü Ziyaret Etti Her geçen gün sayıları artan uluslararası öğrencilerimiz Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) ailesinin birer ferdi olarak mezun oluyor. Moğolistan’dan 2012 yılında ülkemize gelerek Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde öğrenim görüp bugün de diplomasını alan Yerkyejan Sağidolda Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’ı makamında ziyaret etti.