ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
SÖKE İŞLETME FAKÜLTESİ

HABERLER / DUYURULAR
Nis
19
"4. Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi" 25 Mart 2017 tarihinde Sakarya Üniversitesi'nde başlayan ve iki gün boyunca devam eden 4. Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesine Adnan Menderes Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Öğrencileri de katıldı. SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen bu etkinlikte, Yönetim Bilişim Sistemleri Öğrencileri akademik ve sektörel anlamda, alanında zirveye çıkmış isimler ile buluştular ve vizyonlarını genişlettiler. Bunlara ek olarak; Türkiye`deki Bilişim Sistemleri uygulamalarının değeri, konumu ve geleceği akademisyenler, sektörden kişiler ve öğrenciler tarafından etraflıca tartışıldı. Etkinliğe katılan tüm öğrenciler geleceklerine yönelik daha net bir öngörü edindiler. Öğrenciler bu etkinlik ile sektörden bilinen kişilerle sohbetler ederek işverenler ve çalışanlar ile güçlü bir bağ ve iletişim kurma imkanı edindiler.    
Nis
10
Okuma/Çalışma Salonu Açıldı Okuma/Çalışma Salonumuz faaliyete başlamıştır.. Yer: 3. Kat Konferans Salonu Karşısı  
Mar
31
"Ege Sanayi Bolgesi Teknik Gezi" Etkinliği 31.03.2017 tarihinde Söke İşletme Fakültesi Girişimcilik Topluluğu Ege Sanayi Bölgesine gezi düzenledi. Öğrenciler alandaki teknoloji merkezini ziyaret ettikten sonra; Esbaş'ın tarihi, gelişimi, kapasitesi ve aldıkları ödüller konusunda bilgilendirici bir sunum izlediler. Eğitici ve yoğun olarak organize edilen bu programın arasında öğrenciler teknoloji merkezinin içinde bulunan klasik otomobil fuarını gezebilme imkanı edindiler. Kısa bir geziden sonra öğrenciler Ege Sanayi Bölgesinde yer alan tüm fabrikalar hakkında net ve öz bilgiler edindiler. Alanda bulunan dış ticaret uzmanları gezinin sonunda öğrencilerin sorularını ilgiyle yanıtladılar. Bu gezi ile öğrenciler derste öğrendikleri bilgilerin yol göstericiliğinde serbest bölgede ithalat ve ihracatın işleyişi konusundaki kazanımlarını desteklediler. Ayrıca serbest bölgede çalışmak isteyen kişilerin hangi konularda eğitim görmeleri, hangi konulara ilgi duymaları ve hangi konularda deneyim sahibi olmaları gerektiği konusunda bilgiler edindiler.. Söke İşletme Fakültesi Girişimcilik Topluluğunun Ege Sanayi Bolgesi Teknik Gezisinden Kareler...  
Mar
26
"Serçin Yılan Balığı Şenliği Bisiklet ve Yürüyüş Parkurları" Etkinliği Söke İşletme Fakültesi Doğa Topluluğunun düzenlediği, fakültemiz öğrencilerin de bisikletleriyle katıldığı "Serçin Yılan Balığı Şenliği Bisiklet ve Yürüyüş Parkurları" etkinliği 26.03.2017 tarihinde gerçekleştirildi. Söke Belediye Binasının Önünden bisikletleriyle Serçin'e doğru pedallayan bisikletçiler Yılan Balığı Şenliğine Katıldılar. Serçin'de mola vererek yılan balığını tadımlayan öğrencilerimiz bisikletleriyle Söke Merkeze geri dönderek programı sonlandırdılar.  
Mar
24
"1. Liderlik Yönetim İnsan Kaynakları Paneli" Söke İşletme Fakültesinde 24.03.2017 tarihinde "1. Liderlik Yönetim İnsan Kaynakları" paneli gerçekleştirildi. İnsan Kaynakları Bölümünün organizasyonu ve Söke Ticaret Odasının desteği ile gerçekleşen bu etkinlikte; Novada Outlet AVM Müdürü Hakkı Bacaksız, ADL Söke Mağaza Müdürü Uğur Öz, Kipa Söke Mağaza Müdürü Tuncay Noyan ve Kipa Söke İnsan Kaynakları Yöneticisi Yalçın Gacar konuşmacı olarak yer aldılar. İş hayatında başarılı olabilmek ve rakiplerden farklılaşmak amacıyla liderlik ve motivasyon konularından ve etkili yönetim şekillerinden bahsedilen bu etkinlikte öğrenciler çalışma hayatından sunulan kesitler ile yöneticiliğe olan bakışlarını ve anlayışlarını tazelediler.