ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
SÖKE İŞLETME FAKÜLTESİ

HABERLER / DUYURULAR
May
17
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamamız ADÜ Söke Işletme Fakültesi Girişimcilik Toplulugumuzun hazirladigi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramından Kareler...  
May
12
Söke İşletme Fakültesi Bisiklet Topluluğunun İlk Etkinliği-Kemal Paşa Mahallesi ve Söke Turu Söke İşletme Fakültesi Bisiklet Topluluğunun İlk Etkinliği-Kemal Paşa Mahallesi ve Söke Turu    
May
4
Adü Söke İşletme Fakültesi Gençlik Festivali ADÜ Söke İşletme Fakültesi Gençlik Festivali ile Coştu 2-3 Mayıs 2017 tarihlerinde Söke İşletme Fakültesinde bu yıl ilk defa düzenlenen gençlik festivalinde öğrenciler çeşitli oyun, gösteri ve konserlerle doyasıya eğlendiler. İki gün süren festivalde; Söke Belediye Bandosu, Söke İşletme Fakültesinin Zeybek, Latin, Karadeniz Halkoyunları ve Sirtaki Ekipleri birbirinden farklı ve ilgi çekici gösterilerini sergilerlerken, Söke İşletme Fakültesi Müzik Topluluğu, Manifesto Grubu, İrem ve Baskın Müzik Grupları da şenliğimizde konser verdiler. Şenliğimizde halat çekme, yumurta taşıma, çuval yarısı gibi geleneksel sokak oyunlarının yanı sıra; bilgi yarışması, acı biber yeme yarışması, karaoke yarışması, fotoğraf yarışması ve fotoğraf sergisi de yer aldı. İki gün boyunca futbol, basketbol, masa tenisi, satranç, tavla, masa tenisi, bilgisayar oyunları turnuvaları sürerken ve bu turnuvaların birincileri de madalyalar ile ödüllendirildi. Aynı zamanda şenliğimizde Aşık ile Maşuk gösterisi, Doğa Spor Okulları Jimnastik Gösterileri, Modern Dans Gösterileri ve tüm dünyada popüler olan “Mannequin challenge” gösterisi yapıldı. İlk şenlik gecesi Açıkhava sinemasında film gösterisi yapılırken ve son şenlik akşamı fakülte önüne yerleştirilen hıdrellez ateşi ile birlikte hıdrellez kutlamaları yapıldı. Tüm bu etkinlikler sürerken şenlik alanında Söke Kaymakamlığı bünyesindeki Halk Eğitim Merkezi ve Söke Belediyesi Semt Evlerinin Kursiyerleri, Söke Kent Konseyi Kadın Meclisi çeşitli el emekleri ile şenliğimize eşlik ettiler. Söke Kıryarlar Özel Eğitim Kurumu Öğrencileri ve Söke FKH Toplum Sağlığı merkezi ve öğrencileri de birbirinden güzel ve farklı ürünlerini fakültemiz önünde sergileyerek fakültemiz şenliğinde yer aldılar.  
May
5
Adü Söke İşletme İlk Mezunlarını Verdi ADÜ Söke İşletme Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi 2012-2013 eğitim öğretim yılında öğrenci alımına başlanan söke İşletme Fakültesinde Yönetim Bilişim Sistemleri ve Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümlerinden toplam 96 öğrenci mezun oldu. 4 Mayıs 2017 tarihinde Söke İşleme Fakültesi Kampüsünde gerçekleşen mezuniyet törenine Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Çengel, Söke Ticaret Odası ve Borsası başkanları, Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri, parti temsilcileri, sivil toplum örgütlerinden temsilciler, öğrenciler, aileler ve akademik personel katıldı. Dekan vekili Prof Dr. F. Neval Genç’in açılış konuşmasının ardından şenlik ve mezuniyet törenlerine katkı sağlayan sponsorlara teşekkür belgeleri takdim edildi, Fakülte ve Bölümlerde ilk üçe giren öğrencilere hediyeleri verildi, fakülte birincisinin konuşmasının ardından bölüm öğrencilerine belgeleri verildi, kepler atıldı ardından konuklara yemek ikramı yapıldı. Söke İşletme Fakültesi Zeybek Ekibinin gösterisiyle başlayan tören, Söke İşletme Fakültesi Müzik Grubu ve Manifesto grubu ile Grup İrem’in konserleri ve havai fişek gösterisi ile son buldu.     
Nis
19
"4. Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi" 25 Mart 2017 tarihinde Sakarya Üniversitesi'nde başlayan ve iki gün boyunca devam eden 4. Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesine Adnan Menderes Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Öğrencileri de katıldı. SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen bu etkinlikte, Yönetim Bilişim Sistemleri Öğrencileri akademik ve sektörel anlamda, alanında zirveye çıkmış isimler ile buluştular ve vizyonlarını genişlettiler. Bunlara ek olarak; Türkiye`deki Bilişim Sistemleri uygulamalarının değeri, konumu ve geleceği akademisyenler, sektörden kişiler ve öğrenciler tarafından etraflıca tartışıldı. Etkinliğe katılan tüm öğrenciler geleceklerine yönelik daha net bir öngörü edindiler. Öğrenciler bu etkinlik ile sektörden bilinen kişilerle sohbetler ederek işverenler ve çalışanlar ile güçlü bir bağ ve iletişim kurma imkanı edindiler.