ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Tıp Fakültesi

Fakültemizden Haberler
Mar
19
14 Mart Tıp Bayramı Coşkuyla Kutlandı   Tıp Fakültesi Dönem 1 öğrencileri tarafından Tıp Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlik, 14 Mart 2018 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Magnesia Salonu’nda gerçekleşti. Programa, Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’ın yanı sıra Tıp Fakültesi akademik ve idari personeli ve çok sayıda öğrenci katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Bekir Dağlı’nın açılış konuşmasıyla devam etti. Dağlı, 14 Mart’ın aslında anma günü olduğunu söyleyerek, o dönemde işgal altında olan İstanbul’daki Tıbbiyeliler tarafından işgali protesto amacıyla, bu günün savaş sırasında hayatlarını kaybeden Tıbbiyeliler anısına Tıp Bayramı olarak ilan edildiğini anlattı. Dağlı, 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayarak konuşmasına son verdi. Etkinlik, Tıp Fakültesi Dönem 1 öğrencilerinin “Hayatı paylaşmak için engel yok!” sloganıyla hazırladığı işaret dili ile doktor-hasta diyalogları konulu gösteriyle devam etti. Öğrenciler, 10. Yıl Marşı’nı da işaret dili ile sunduktan sonra müzik dinletisine geçti. Müzik dinletisinin ardından ebru ve takı sergisi ile tıp ve insan konulu posterler satışa sunuldu. Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan tablo alarak öğrencilere katkıda bulundu. Ayrıca Tıp Bayramı nedeniyle Tralleis Meydanı’nda düzenlenen öğretim üyelerimizin ürünlerinin satışa sunulduğu, gelirinin çocuklar için kullanılacağı kermes de katılımcıların ilgisini çekti.    
Mar
19
Aydın Multidisipliner Endokrin Günleri Gerçekleşti Aydın Multidisipliner Endokrin Günleri, 9-11 Mart 2018 tarihleri arasında Kuşadası’nda gerçekleşti. Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğreitm Üyeleri Prof. Dr. Engin Güney ve Doç. Dr. Aykut Soyder’in Sempozyum Başkanlığı, Doç. Dr. Mustafa Ünübol ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Gökhan Ünsal’ın ise Sempozyum Sekreteri olduğu etkinlikte, endokrinolojik hastalıkların medikal ve cerrahi tedavisindeki yenilikler konuşularak, deneyimler paylaşıldı. Açılış konuşmasını Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serpil Demirağ’ın yaptığı Sempozyumda, Endokrinoloji ve Genel Cerrahi alanındaki konuşmacılar hastalıkları farklı yönleriyle ele aldı. 248 katılımcı, 35 ulusal konuşmacının katıldığı Aydın Multidisipliner Endokrin Günlerinde 2 sözlü bildiri oturumu yapıldı. İlk gün 45 sözlü bildiri sunumu yapılan Sempozyumda katılımcılar memnuniyetlerini dile getirdi.  
Şub
12
TEMEL EĞİTİCİ GELİŞİMİ EĞİTİM PROGRAMI, ÖĞRETİM YÖNTEMLERİ VE ÖLÇME DEĞERLENDİRME MODÜLLERİ TOPLANTISI TEMEL EĞİTİCİ GELİŞİMİ EĞİTİM PROGRAMI, ÖĞRETİM YÖNTEMLERİ VE ÖLÇME DEĞERLENDİRME MODÜLLERİ TOPLANTISI  
Oca
26
3.AYDIN İÇ HASTALIKLARI GÜNLERİ 3. Aydın İç Hastalıkları Günleri Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından 13-15 Nisan 2018 tarihleri arasında, “3. Aydın İç Hastalıkları Günleri” adlı Sempozyum düzenlenecektir. Toplantıya ilişkin ayrıntılar "www.aydinichastaliklarigunleri.com" web adresinde yer almaktadır.  
Eyl
22
KLİNİK ARAŞTIRMALAR ETİK KURULU BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR.