ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Diş Hekimliği Fakültesi

HABERLER / DUYURULAR
Ara
10
600 bin liralık yıl dönümü hediyesi Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, hasta bakımına başladığı ikinci yıl dönümünde yaklaşık 600 bin lira değerindeki Aydın’daki ilk Dental Tomografi cihazının açılışını yaptı. ADÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nde gerçekleşen dental tomografi cihazı açılış töreni ve kutlama programına, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, ADÜ Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Törün Özer, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı ve Prof. Dr. Recai Tunca, ADÜ Genel Sekreter Vekili Mustafa Aslan ile Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyeleri, asistanlar, personel ve öğrenciler katıldı. "KENDİ AĞZIMDAN BİLİYORUM" Hasta bakımına başladıkları iki yıl içinde muhteşem işlere imza atıldığını ifade eden ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, “Ameliyathanemiz var ve anestezi altında ciddi problemi olan hastalar ameliyat edilebiliyor, engelli hastalar veya korkusu olan kişiler anestezi altında tedavi edilebiliyor. İzmir’den, Ankara’dan, İstanbul’dan hastalarımız geliyor. Teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanıyoruz. Diş ile ilgili ne kadar alan varsa hepsine sahibiz. Tomografi cihazımızı ben de kullandım, kendi ağzımdan biliyorum, Diş Hekimliği Fakültesi'nde çok iyi hizmet veriliyor. Gelen hastaların çok memnun kalacağını düşünüyorum. Kalkınma Bakanlığı’ndan bütçe alma aşamasındayız, fakültemize ekstra bir bina daha kazandırmak istiyoruz. Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimi (DUS) sınavında yani Türkiye genelinde 2 bin 500 kişinin katıldığı sınavda Türkiye 7’incisi olan bir arkadaşımız fakültemizi tercih etti, bu da güzel bir başarı. Rektörlük olarak hiçbir şeyi esirgemedik, elimizden gelen desteği veriyoruz” dedi "İKİ YILDA 60 BİN HASTAYA BAKTIK" ADÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Törün Özer de şöyle konuştu: "Diş Hekimliğinde ‘alet işler, el övünür’. Rektörümüzün desteği olmasa biz bu aletleri, cihazları alamayız. Hocamız bize destek verdiği için çok teşekkür ediyoruz ve ona mahcup olmamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Açılışını yaptığımız tomografi cihazı dişleri 3 boyutlu görüntüleyebiliyor. Sadece dişle ilgili değil, çeneyle ilgili sorunları, kist ve tümörleri, gömülü dişler görüntülenebiliyor. Cihazın radyasyon oranı diğerlerine göre çok düşük. Bu nedenle avantajı olan bir cihaz. Ayrıca Diş Hekimliği Fakültesi’nde iki yılda 60 bin hasta baktık ve 100 binden fazla işlem gerçekleştirdik. Günde bine yakın hastaya hizmet veriyoruz."    
Ara
1
Türkiye'de Bir İlk Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, Türkiye’de sağlık turizmi alanında yatırım yapan ilk fakülte oldu. ADÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nin projelendirdiği “Diş Sağlığı İçin Kuşadası’na Yolculuk” adlı proje, Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan’ın makamında gerçekleşen törenle Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) ile imzalandı. İmza törenine projede Adnan Menderes Üniversitesi’nin ortağı olan Aydın Kültür ve Turizm İl Müdürü Nuri Aktakka ve GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata da katıldı. Türkiye’de ilk kez bir Diş Hekimliği Fakültesi bu projeyle sağlık turizmi alanında yatırım yapmış oldu. İmza törenine ADÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recai Tunca, Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı ile proje sahipleri ADÜ Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Törün Özer, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Işıl Sönmez ve Doç. Dr. Şamil Akyıl ile Endodonti Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Senem Gökçen Yiğit Özer de katıldı. ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Diş Hekimliği Fakültesi’nin ilklere imza atan bir fakülte olduğunu vurgulayarak, “Diş Hekimliği Fakültesi gurur verici işlere imza atıyor. Proje ile Türkiye’de Diş Hekimliği Fakülteleri arasında sağlık turizmini gerçekleştiren ilk fakülte olacağız. Bunun değerini biliyoruz, önemsiyoruz. İnşallah bu proje diğer fakültelere de örnek olur. Bu proje sayesinde, yurt dışından turist getirerek onların hem diş sağlığı ile ilgili problemlerini çözeceğiz, hem de ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtacağız. Ülkemize maddi anlamda da ciddi bir katma değer katmayı hedefliyoruz. Yurtdışında uzun yıllar kalmış biri olarak şunu söyleyebilirim, dişle ilgili her türlü problemde çok ciddi sıkıntı var ve çok pahalı. Burada çok daha ucuza çok kaliteli hizmet vereceğiz. Emek veren herkese ve proje ortaklarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.     Haberin Aslı İçin;  
Ara
1
Adü Diş Hekimliği Fakültesi Birincilik Ödülünün Sahibi Oldu Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Alev Yılmaz ve Araştırma Görevlisi Dt. Yonca Sungur hazırladıkları posterle fakültelerine birincilik ödülü kazandırdı. Eskişehir’de, 2-4 Kasım 2015 tarihleri arasında düzenlenen 15. Uluslararası Türk Ortodonti Derneği Sempozyu’munda hazırlanan 104 poster bildiri ile yarışan ADÜ Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Alev Yılmaz ve Araştırma Görevlisi Dt. Yonca Sungur, Klinik Araştırma Alanında Poster Bildirisi Birincilik Ödülü’nün sahibi oldu. “Mini Vida Destekli İki Farklı Ekspansiyon Apareyinin Etkilerinin Karşılaştırılması” isimli çalışmalarıyla ödüle layık görülen ADÜ Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Alev Yılmaz ve Araştırma Görevlisi Dt. Yonca Sungur, ADÜ ve Aydın’a büyük bir guru yaşattı.   Haberin Aslı İçin ;  
Üniversite Haber Merkezi
04
05
Çifte Şampiyon Rektörümüzü Makamında Ziyaret Etti Marmaris’te 18-20 Mart 2016 tarihleri arasında düzenlenen Üniversitelerarası Kickboks Türkiye Şampiyonası ve 18-24 Nisan 2016 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Üniversitelerarası Muay Thai Türkiye Şampiyonalarının her ikisinde de ‘Türkiye Şampiyonu’ unvanını kazanan Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü 1. sınıf öğrencisi Sedat Demir, Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’ı 3 Mayıs 2016 tarihinde makamında ziyaret etti.
03
05
Promosyon İhalesinde Rekor Kırıldı, Kişi Başı 3000 TL Üniversitemiz personelinin maaşlarını alacağı bankanın belirlendiği ve promosyon için bankaların kıyasıya yarıştığı ‘Banka Promosyon İhalesi’ 3 Mayıs 2016 tarihinde Üniversitemiz Senato Salonunda gerçekleşti. Üniversitemiz web sayfası üzerinden canlı olarak yayınlanan ihale 3000 TL ile Vakıfbank’ta kaldı.
05
05
Üniversitemiz ile FHWS Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimiyle İşbirliği Konuları Görüşüldü Erasmus Programı kapsamında görevlendirilen Üniversitemiz Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Arş. Gör. Ali Emre Dingil, Almanya’da Devlet Üniversitesi olan Würzburg-Schweinfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (FHWS) Basın ve Halkla İlişkiler Birimini 25-26 Nisan 2016 tarihlerinde ziyaret ederek çalışmalarda bulundu.
04
05
ADÜ'lü öğrenciler miniklere moral oldu… Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencileri 28 Nisan 2016 tarihinde, ‘Sosyal Sorumluluk Projesi’ kapsamında Aydın Devlet Hastanesinde Lösemili çocuklara eğlence düzenledi. Proje ekibi ve gönüllülerden oluşan 11 kişilik öğrenci grubu, Devlet Hastanesinde yatan lösemi hastası 6 çocuğu ziyaret ederek, birlikte eğlenip miniklere moral oldular.