ADÜ Menü

ADÜ Mühendislik Fakültesi
Gıda Mühendisliği

HABERLER / DUYURULAR
Eki
4
TÜBİTAK'tan Lisans Öğrenci Projelerine Destek Bölümümüz öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Selda Bulca'nın danışmanlığını üstlendiği iki farklı proje önerisi, TÜBİTAK 2209-A - Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır. Öğrencilerimizden Ahmet Şahin'in yürütücü, Yasin Uygar Bilgiç'in ise araştırmacı olarak görev aldığı "Deve Sütünün Süt Tozu Üretiminde Kullanılabilirliği" başlıklı projede süt tozu üretiminde henüz değerlendirilmeyen deve sütünün kullanımı ile üretilecek süt tozunun depolama esnasındaki kalite özellikleri belirlenecektir. Öğrencilerimizden Altuğ Yeltekin'in yürütücü, Eda Acet'in ise araştırmacı olarak görev aldığı "Deve Sütünden Yoğurt Üretiminde Farklı Hidrokolloidlerin Kullanımının Araştırılması" başlıklı projede ise deve sütünden yoğurt eldesinde dört farklı hidrokolloid kullanımının, farklı depolama koşulları altında yoğurtta sineresis oluşumu ve su tutma kapasitesi üzerine etkileri incelenecektir. Hocamızı ve öğrencilerimizi tebrik eder; çalışmalarında başarılar dileriz.  
Nis
6
TÜBİTAK TEYDEB Proje Başarıları Bölümümüz hocalarının dahil olduğu ve Üniversite - Sanayi işbirliğini ele alan iki farklı proje TÜBİTAK-TEYDEB tarafından desteklenmeye hak kazanmıştır.  Projelerde yer alan Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Koç, Dr. Öğr Üyesi Fatih Mehmet Yılmaz ve Arş. Gör. Aslı Zungur Bastıoğlu'nu tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.  
Nis
6
AR-GE Proje Pazarı Birincilik Ödülü Bölümümüz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hilal Şahin Nadeem ve Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Koç’un projesi, 29 – 30 Mart 2018 tarihinde düzenlenen “Antalya OSB Ar-Ge ve İnovasyon Proje Pazarı” etkinliğinde birinci oldu. Öğretim Üyelerimizi tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.  
Nis
6
TÜBİTAK 3501 Projesi Kabul Edildi Bölümümüz Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Fatih Mehmet Yılmaz tarafından sunulan proje Tübitak-3501 Kariyer Geliştirme Programı kapsamında desteklenmeye layık bulunmuştur. Projede Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan danışman olarak; Arş. Gör. Ahmet Görgüç ise bursiyer olarak görev almaktadırlar. Hocalarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.